Informacje o zajęciach

Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty

zaprasza na bezpłatne zajęcia i warsztaty dzieci i młodzież w wieku 7 – 23 lat


TEATR

Masz umiejętności spore, więc – bez obaw – bądź aktorem;

uwierz w swoją karierę –  zostań wielkim reżyserem!

warsztaty lalkarskie

Techniki budowy i animacji lalek w teatrze lalkowym;

uczestnicy mają możliwość poznania zasad konstruowania i budowy lalek teatralnych, budowania elementów scenografii, wykonywania lalek według własnych projektów.

warsztaty teatralne

Animacyjna grupa teatralna  ACH!

Aktorstwo bez tajemnic; teatr od podszewki – w teorii i praktyce; od tekstu po spektakl; gra zespołowa i indywidualna; inscenizacje i monodramy; konkursy i przeglądy; trudna droga od „ogonów” po „gwiazdy”.

Teatr Lalek

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Uczestnicy dowiedzą się jak lalkę przekształcić w postać, przedmiot lub rekwizyt? Na warsztatach  stworzą własny teatr lalkowy oraz poznają jego tajemnice.

MUZYKA

Trochę czasu gdy upłynie, zgrasz pięknie na pianinie

albo na gitarze – czeka Cię moc wrażeń!

warsztaty muzyczne

Podstawy nauki gry na instrumentach - pianino, gitara; osoby posiadające już umiejętności gry na instrumentach mają możliwość rozwoju swojego warsztatu.

Bielański zespół instrumentalny Healing Joke

W ramach działalności zespołu młodzież ma możliwość rozwijania swoich   umiejętności nauki gry na instrumentach w zespole; serdecznie zaprasza wszystkich muzyków - mniej i bardziej zaawansowanych

Nie wstydź się wcale, że masz talent -

śpiewająco idź przez życie, a nagrają Cię na płycie!

warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży

Na warsztatach wokalnych uczestnicy uczą się śpiewu, czego efektem może być udział w przeglądach konkursach; możliwość nagrania piosenek na płytę CD

Gdyś ze śpiewem za pan brat, przystąp do Zespołu MAT!

Zespół wokalny MAT

Uczestnictwo w zajęciach pozwala na rozwój umiejętności wokalnych zgodnie z predyspozycjami i wiekiem uczestników;

Zespół MAT (działający od 2000 r.) jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.

PLASTYKA

Wątpliwości zgub za progiem,  bądź Picassem lub van Goghiem!

warsztaty malarskie - rysunek i malarstwo

Zajęcia rozwijające wyobraźnię przy zastosowaniu różnorodnych technik plastycznych, podstawowe zasady obserwowania i interpretowania natury, prace koncepcyjne.
Przygotowanie do egzaminów wstępnych do gimnazjum i liceum plastycznego oraz na Akademię Sztuk Pięknych
Malarstwo - akwarela, olej, tempera, pastele suche i tłuste.
Rysunek - węgiel, ołówek, tusz

Tworzę, prowokuje, zaskakuję… - warsztaty plastyczne dla dzieci 

Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności manualnych poprzez poznawanie wielu technik plastycznych, jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, papieroplastyka. Dzieci uczyć się będą dostrzegania w otaczającym świecie brył, barw, światłocieni. Projektując, a następnie wykonując własne modele prac uczestnicy będą rozwijać nie tylko zdolności manualne, ale również planowanie i realizację w etapach, pomysłowość, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację.

Ceramika

Warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie - zajęcia manualno-plastyczne rozwijające: sprawność dłoni - koordynację ruchową, skupienie i uwagę - koncentrację oraz wyobraźnię przestrzenną i koncepcyjną. Podstawowym materiałem będzie kolorowa glina, a powstałe z niej prace po wypaleniu będą zdobione w różnorodnych technikach.

Fabryka drobiazgów czyli coś z niczego - warsztaty oryginalnych pomysłów

Cel Fabryki to rozwijanie zdolności manualnych. Nauka różnych technik rękodzielniczych (haft, decoupage, twist art) dla początkujących i zaawansowanych. Na zajęciach można nauczyć się wykonywania drobnych przedmiotów użytkowych i ozdobnych oraz pamiątek i upominków różnymi technikami z wykorzystaniem różnych materiałów (koraliki, tkaniny, papier sznureczki itp.)


FILM

Wnet zadziwi się rodzina, gdy zostaniesz mistrzem kina!

a jeżeli się postarasz – wystartujesz po Oskara!

Klub Filmowy

Sposób patrzenia na film, spotkania entuzjastów kina; teoria i estetyka filmu; podstawy krytyki filmowej - zajęcia obejmują projekcje filmowe oraz poznawanie narzędzi, które umożliwiają krytyczne spojrzenie na dzieło sztuki filmowej.

Kino lektur szkolnych

 

Klub wolnego czasu

czyli oferta dla osób o różnych zainteresowaniach:

język angielski; język włoski; język francuski; zajęcia ruchowe dla osób z wadami postawy; siłownia; nordic walking.

Matematyka i ortografia „na wesoło” - warsztaty

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 10 lat
Uczestnicy zajęć mają możliwość w formie zabawy zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu matematyki i ortografii. Podczas zajęć dzieci rozwiązują zagadki, rebusy ortograficzne, które zachęcają do pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

 

PROJEKTY EDUKACYJNE

Polskie symbole narodowe

Oferta dla grup szkolnych.
Zajęcia realizowane są po uprzednim zamówieniu.
Zajęcia w formie warsztatowej wzbogacone prezentacją multimedialną, poświęcone historii Orła Białego od pierwszego zachowanego wizerunku Herbu Polskiego do współczesności; historii barw narodowych i hymnu.

Pod wspólnym dachem świata…

Oferta dla grup szkolnych.
Celem projektu jest wspomaganie emocjonalno-społecznego rozwoju przy wykorzystaniu naturalnych i spontanicznych aktywności dziecka. Realizowany program pozwala dzieciom doświadczyć radości przy poznawaniu świata. W trakcie zajęć: gry dydaktyczne, praca w grupach, zadania artystyczne

Mali badacze - odkrywamy, doświadczamy…

Oferta dla grup szkolnych.
Projekt skierowany do uczniów klas I-III, którego celem jest budzenie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowań dzieci, wyjaśnianie zasad rządzących światem, tak aby potrafiły w nim samodzielnie działać. Szczególny nacisk położony zostanie na uczenie dzieci dostrzegania, obserwowania i rozumienia zjawisk w otaczającym je świecie; podczas spotkań dzieci będą tworzyły mini laboratorium, w którym przeprowadzać będą proste eksperymenty, doświadczenia i obserwacje naukowe.

O zachowaniu się przy stole... i nie tylko - czyli grzeczność na co dzień.

to popularyzacja zasad dobrego wychowania i obycia towarzyskiego.
Cel zajęć to przybliżenie uczestnikom zasad kulturalnego zachowania w domu, szkole, kinie, teatrze, wśród codziennych sytuacji życiowych.
Oferta dla grup szkolnych.
Zajęcia realizowane są po uprzednim zamówieniu.

Mali podróżnicy - projekt europejskiej edukacji kulturalnej dla grup szkolnych.

 

TANIEC

Ruchu nigdy za mało – wyginaj śmiało ciało…

czy solo, czy w balecie – zdobądź uznanie w świecie!

warsztaty taneczno-ruchowe

Rytm i przestrzenna wyobraźnia ruchowa; relacje dźwięku i wdzięku; koordynacja i kreacja; świat tańca – sposób na życie; standardy i tańce latyno-amerykańskie; uczestnicy zajęć maja możliwość poprawienia swojej kondycji, koordynacji ruchowej, poczucia rytmu; poznania różnych technik tanecznych.

LITERATURA

Komiksowo, czyli przygoda z super bohaterem. – warsztaty literackie

Uczestnicy poznają literackie podstawy tworzenia komiksu, formy i gatunki fabularne.Pod kierunkiem nauczyciela stworzą własne historie komiksowe.


ZAJĘCIA NAUKOWE

Wehikuł czasu czyli cywilizacyjne odkrycia ludzkości – warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 8-10 lat. Są zaproszeniem na wyprawę po cywilizacyjnych odkryciach ludzkości, podczas której uczestnicy poznają sylwetki wielkich wynalazców i ich osiągnięcia, dzięki którym nasze życie stało się prostsze.