Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej

Plastyka

Warsztaty malarskie

Zajęcia dla dzieci i młodzieży od  6 do 19 lat.
Zajęcia rozwijające wyobraźnię przy zastosowaniu różnorodnych technik plastycznych,
podstawowe zasady obserwowania i interpretowania natury, prace koncepcyjne, przygotowanie do egzaminów wstępnych do gimnazjum i liceum plastycznego
oraz na Akademię Sztuk Pięknych
malarstwo - akwarela, olej, tempera, pastele suche i tłuste
rysunek - węgiel, ołówek, tusz

Prowadzący: Barbara Czarnecka

grupa wiekowa 6 - 10 lat

grupa wiekowa 11 - 15 lat

grupa wiekowa 16 - 19 lat
 

 

Dziecięca akademia artystyczna - plastyczne opowieści

Warsztaty plastyczne  dla najmłodszych 3 - 5 lat

Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności manualnych poprzez poznawanie wielu technik plastycznych, jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, papieroplastyka. Dzieci uczyć się będą dostrzegania w otaczającym świecie brył, barw, światłocieni. Projektując, a następnie wykonując własne modele prac uczestnicy będą rozwijać nie tylko zdolności manualne, ale również planowanie i realizację w etapach, pomysłowość, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację.

 Witraż
Malowanie na szkle


Zajęcia dla dzieci i młodzieży od 6 do 19 lat.
W czasie  zajęć podejmowane są  zadania realizowane w technice witrażu i innych związanych ze szkłem (mozaika, malarstwo na szkle, kompozycje przestrzenne).  Część integralną zajęć stanowi etap projektowania poszczególnych zadań (szkice projektowe, makiety witraży, malarstwo, papierowy witraż).

Prowadzący: Włodzimierz Kowalski

 Fabryka drobiazgów czyli coś z niczego

Oferta dla dzieci i młodzieży od 7 do 19 lat.
Cel Fabryki to rozwijanie zdolności manualnych. Nauka różnych technik rękodzielniczych (haft, decoupage, twist art) dla początkujących i zaawansowanych. Na zajęciach można nauczyć się wykonywania drobnych przedmiotów użytkowych i ozdobnych oraz pamiątek i upominków różnymi technikami z wykorzystaniem różnych materiałów (koraliki, tkaniny, papier sznureczki itp.)

Prowadzący: Izabella Kamińska-Wasiak